رویدادهای اقتصادی قانون‌گذاری سختگیرانه دولت انگلیس در مورد بیت کوین - رویدادهای اقتصادی

قانون‌گذاری سختگیرانه دولت انگلیس در مورد بیت کوین

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 2 هفته پیش ارسال شدهقانون‌گذاری سختگیرانه دولت انگلیس در مورد بیت کوین

فارس به نقل از انگجت نوشت: دولت انگلیس از آن بیم دارد که استفاده بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال انجام جرائم اقتصادی مانند پولشویی و همین طور انجام نقل و انتقال‌های مالی برای خرید و فروش مواد مخدر، تجارت اسلحه و قاچاق انسان را تسهیل کند.

استفان بارکلی وزیر اقتصاد انگلیس در این مورد گفته است: مقامات انگلیسی در حال مذاکره با اتحادیه اروپایی در مورد قوانین ضدپولشویی هستند تا تبادل بیت کوین و همین طور شرکت‌ها و سایت‌های ارائه دهنده این خدمات تحت کنترل دقیق‌تری قرار بگیرند.

با توجه به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باید توافقات تازه‌ای در این زمینه بین دو طرف صورت پذیرد تا هرگونه سوءاستفاده در این زمینه غیرممکن یا دشوار گردد. دو طرف همچنین در مورد ارسال گزارش در مورد فعالیت‌های مشکوک و افشای هویت افراد متخلف نیز به توافقاتی دست یافته‌اند.

در حال حاضر هویت افرادی که با بیت کوین، Ethereum یا دیگر ارزهای دیجیتال در فضای مجازی معامله می‌کنند، مخفی باقی می‌ماند، اما با وضع این قوانین جدید دیگر امکان ناشناس ماندن هویت افراد یاد شده وجود ندارد.


این مطلب توسط loc ارسال شده :