رویدادهای اقتصادی پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان وام به اصناف - رویدادهای اقتصادی

پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان وام به اصناف

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 1 هفته پیش ارسال شدهپرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان وام به اصناف

به گزارش ایسنا، محمدرضا مس فروش در همایش معرفی صادرکنندگان نمونه استان تهران اظهار کرد: استان تهران براساس آمار گمرک و سازمان توسعه تجارت سهم صادراتش از کل صادرات کشور معادل ۲۴.۸۶ است. صادرات کالا از استان تهران به بیش از ۱۳۰ کشور جهان انجام می شود که محصولات پتروشیمی ۱۴.۵ درصد از کل صادرات استان تهران، فرش ۲.۵ درصد، محصولات کشاورزی پنج درصد و صنایع غذایی شش درصد از صادرات استان تهران را تشکل می دهد.

وی اضافه کرد: در هشت ماهه صادرات استان تهران ۹ میلیارد دلار بوده که در بخش های مختلف صادراتی تقریبا به هدف نزدیک شده ایم و حتی در حال برنامه ریزی هستیم که عدد صادرات در استان تهران را تا پایان سال به ۱۶.۱ میلیارد دلار برسانیم.

مس فروش افزود: براساس بخشنامه نباید بدهی‌های قبلی مشکلی برای دریافت تسهیلات بخش تولید به وجود می آورد. قرار است ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به اصناف پرداخت شود و امیدواریم این رقم در سال ۱۳۹۷ به بخش اصناف پرداخت شود. همچنین طرح سیمان جزو طرح های ملی است و در استان تهران ۱۳ کوره سیمان وجود دارد که جزو طرح های اقتصاد مقاومتی بوده و به پایان رسیده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران تصریح: پنج طرح در حوزه اقتصاد مقاومتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت با جدیت مورد پیگیری سازمان توسعه تجارت است. در سال ۱۳۹۵ چهار پروژه و در سال جاری چهار طرح اقتصاد مقاومتی داریم. در سال گذشته نیز دو پروه مربوط به رونق تولید می شد که اگرچه ۱۶ هزار میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شد ولی پرداخت‌ها از این عدد پیشی گرفت.


این مطلب توسط loc ارسال شده :