رویدادهای اقتصادی لایحه اصلاح مالیاتی ۱.۵ تریلیون دلاری ترامپ تصویب شد - رویدادهای اقتصادی

لایحه اصلاح مالیاتی ۱.۵ تریلیون دلاری ترامپ تصویب شد

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 2 هفته پیش ارسال شدهلایحه اصلاح مالیاتی ۱.۵ تریلیون دلاری ترامپ تصویب شد

مهر به نقل از بیزینس اینسایدر نوشت: ساعاتی پیش دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا تصویب لایحه اصلاح مالیاتی توسط جمهوری‌خواهان مجلس سنا را یک حرکت روبه جلو به منظور ایجاد تغییرات اساسی در نظام مالیاتی ایالات متحده عنوان کرد.

ترامپ در توئیت خود نوشت: بزرگ‌ترین لایحه کاهش مالیات در تاریخ آمریکا در مجلس سنا تصویب شد و اکنون این جمهوری‌خواهان بزرگ در حال تصویب نهایی آن هستند و من از مجلس نمایندگان و جمهوری‌خواهان سنا برای انجام این کار سخت و تعهد خود سپاسگزاری می‌کنم.

این لایحه مالیاتی با ۵۱ رای مثبت به تصویب رسید و سناتور «باب کورکر» تنها جمهوریخواهی است که رای منفی به این لایحه داد؛ البته کاهش ۱.۵ تریلیون دلاری مالیات بزرگ‌ترین کاهش مالیات در تاریخ آمریکا با توجه به نسبت نرخ تورم یا تولید ناخالص داخلی این کشور نیست.

ترامپ در این باره گفت: تصویب لایحه مالیاتی، آمریکا را یک گام به کاهش بزرگ مالیات برای خانواده‌های کارگر در سرتاسر آمریکا نزدیک‌تر کرد.

وی همچنین از «میچ مک کانل»، رهبر اکثریت مجلس سنا و سناتور «اُرین هاچ»، دومین مقام ارشد جمهوری‌خواه در اتاق، برای تسلیم لایحه از طریق سنا تشکر کرد و اظهار داشت: بی‌صبرانه منتظر امضای نهایی این لایحه تا قبل از کریسمس هستیم.

این لایحه درست ۳ هفته پس از بررسی «قانون کار و کاهش مالیات» مجلس سنا به تصویب رسید و با وجود برخی فشارها از سوی اعضای حزب جمهوری‌خواه آمریکا و درگیری در روز جمعه به منظور ایجاد تغییرات در آخرین لحظه، رهبران جمهوری‌خواه توانستند این لایحه را در مجلس سنا به تصویب برسانند.

«سارا ساندرز» مسئول رسانه‌ای کاخ سفید در بیانیه‌ای از قانون‌گذارن برای رای به این لایحه تشکر کرد؛ در این بیانیه آمده است:« آن دسته از سناتورهایی که با رای خود موجبات تصویب لایحه تاریخی کاهش مالیات را فراهم کرده‌اند، خدمت بزرگی را به تحقق شعار «اول آمریکا»، و همچنین رشد اقتصادی و بازسازی کشور بزرگ‌مان کرده اند. سیاست‌های این لایحه به گونه‌ای است که مالیات را برای خانواده‌های سخت‌کوش کاهش می‌دهد و اقتصاد ما را در مسیر رونق اقتصادی پایدار و اشتغال‌زایی قرار می‌دهد».

از آنجایی که نسخه قانون کار و لایحه کاهش مالیات مجلس سنا از مجلس نمایندگان متفاوت است، این برنامه باید به کمیته کنفرانس که در آن اعضای هر دو مجلس حضور دارند، برده شود تا اختلافات نظر از بین برود.

سناتور «چاک شومر»، دموکرات نیویورک و رهبر اقلیت در سخنرانی در جلسه سنا پیش از رأی‌گیری، رویکرد جمهوریخواهان را فرایند و محصولی نامید که هیچکس نمی‌تواند به آن افتخار کند و هر کسی باید از آن خجالت بکشد.

او هشدار داد که تغییرات صورت گرفته در این لایحه «تحت پوشش تاریکی»، حتی پول بیشتری را به جیب ثروتمندان و بزرگترین شرکت‌ها خواهد آورد در حالیکه افزایش مالیات، میلیون‌ها نفر از طبقه متوسط را شامل خواهد شد.

این لایحه بعد از انجام برخی تغییرات در آخرین لحظات جهت متقاعد کردن برخی سناتورهای جمهوریخواه تصویب شد.


این مطلب توسط loc ارسال شده :