رویدادهای اقتصادی پرداخت معوقات سپرده‌گذاران کاسپین تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان - رویدادهای اقتصادی

پرداخت معوقات سپرده‌گذاران کاسپین تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 3 هفته پیش ارسال شدهپرداخت معوقات سپرده‌گذاران کاسپین تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان

به گزارش ایلنا، بهروز نعمتی در حاشیه نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی که پس از اتمام جلسه ۲ ساعته غیرعلنی با رییس کل بانک مرکزی برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران به تشریح برخی مسائل مطرح شده در این جلسه غیرعلنی پرداخت و گفت: در این جلسه آخرین وضعیت موسسات مالی و اعتباری مورد بررسی قرار گرفت و همچنین در مورد مشکلاتی که در نحوه پرداخت پول سپرده‌گذاران وجود دارد، مباحثی مطرح شد.

وی افزود: اقدامات بسیار خوبی که در راستای حل مشکلات موسسات مالی و اعتباری در هر ۳ قوه انجام شده و خواست نظام و سران قوا نیز بر این استوار است که این مشکلات هرچه سریع‌تر مرتفع شود.

نماینده اصولگرای تهران در مجلس در ادامه یادآور شد: موضوع پرداخت معوقات به سپرده‌گذاران کاسپین تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان در دستورکار قرار گرفته است و آقای سیف نیز گفت که تاکنون ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از طرف بانک مرکزی به سپرده‌گذاران تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: این رقم بیش از ۹۸ درصد مجموعه سپرده‌گذاران بوده است و سپرده ۲ درصد باقی‌مانده که بالای ۲۰۰ میلیون تومان است که آن هم قرار است در اسرع وقت پرداخت شود.

وی افزود: البته بخشی از پول برخی از سپرده‌گذاران بالای ۲۰۰ میلیون تومان نیز در حال پرداخت است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: در این جلسه همچنین قرار شد، سپرده افراد در سایر موسسات مالی تا ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شود و این کار در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفته است.

او اضافه کرد: مجموعه این پرداخت‌ها ۹۵ درصد کل سپرده‌ها خواهد بود و در این راستا امیدواریم ۵ درصد باقی‌مانده نیز با تدبیر سران ۳ قوه و به‌ویژه با همکاری قوه قضاییه انجام شود.

نعمتی در پایان گفت: همچنین قرار است جلساتی میان معاونان سران ۳ قوه یعنی آقایان اسحاق جهانگیری، مسعود پزشکیان و حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای) با ولی‌الله سیف رییس کل بانک مرکزی برگزار شود.


این مطلب توسط loc ارسال شده :