رویدادهای اقتصادی ۴ آذر؛ اجرای تصمیم سران قوا درباره سپرده‌های مردم - رویدادهای اقتصادی

۴ آذر؛ اجرای تصمیم سران قوا درباره سپرده‌های مردم

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 3 هفته پیش ارسال شده۴ آذر؛ اجرای تصمیم سران قوا درباره سپرده‌های مردم

به گزارش ايرنا، بانک آینده در اطلاعیه خود از سپرده‌گذاران این تعاونی خواسته است طبق جدول زمان‌بندی اعلام شده به شعب مراجعه کنند.

در این اطلاعیه آمده است: پیرو اطلاعیه‌‌های قبلی‌ این بانک در باره مصوبه شورای پول و اعتبار و ابلاغ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای واگذاری مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی اعتبار افضل توس (درحال تسویه) به بانک آینده، بدین‌وسیله، به اطلاع‌ سپرده‌گذاران تعاونی پیش‌ گفته می‌رساند؛ حسب تصمیم سران سه قوه، مجوز پرداخت سپرده‌های اشخاصی که مجموع مانده سپرده‌های صاحب حساب، بیش از مبلغ ۳۰ میلیون ریال تا سقف مبلغ یک میلیارد ریال است، از سوی مراجع ذی صلاح ابلاغ شده است. از این گروه از سپرده‌گذاران دعوت می‌شود طبق برنامه زمان‌‌بندی به ‌همراه اصل شناسنامه، کارت ملی و دفترچه یا گواهی سپرده، به شعب افتتاح‌کننده حساب خود مراجعه کنند.

بانک آینده تاکید کرده است؛ پس از شناسایی، ارزیابی و انتقال مابقی دارایی‌های تعاونی مذکور و دریافت مجوزهای لازم از مراجع ذی‌صلاح، درباره نحوه تعیین تکلیف موجودی سایر سپرده‌گذاران، اطلاع‌‌رسانی لازم صورت می‌گیرد.

شورای پول و اعتبار مرداد ماه امسال، مدیریت دارایی و بدهی‌های تعاونی منحله افضل توس را به بانک آینده محول کرد. این بانک مهر ماه گذشته از محل منابع خود حساب‌هایی با موجودی کمتر از ۳۰ میلیون ریال را تعیین تکلیف کرده بود.

به دنبال تشکیل جلسه سران سه قوه در آبان ماه و تعیین کمیته ویژه برای تسریع در تعیین تکلیف سپرده‌گذاران موسسات غیرمجاز، اکنون مجوزهای لازم از سوی نهادهای ذی‌صلاح برای تعیین تکلیف حساب‌هایی با موجودی کمتر از یک میلیارد ریال در تعاونی افضل توس فراهم شده است.


این مطلب توسط loc ارسال شده :