رویدادهای اقتصادی آغاز تخلیه حباب سکه - رویدادهای اقتصادی

آغاز تخلیه حباب سکه

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 3 هفته پیش ارسال شدهآغاز تخلیه حباب سکه

در همين حال مديرعامل بانك كارگشايي از حراج سكه‌هاي تمام بهار و نيم بهار آزادي در اين بانك براي جلوگيري از حبابي شدن بازار سكه از روز شنبه (امروز) خبر داد. به گزارش ايرنا، سيامك سليماني گفت: از امروز سكه‌ها در بسته‌هاي ۲۰تايي و بدون محدوديت خريد به متقاضيان عرضه خواهد شد. وي با تأكيد بر اينكه در مرحله نخست عرضه، ربع سكه بهار آزادي حراج نمي‌شود، افزود:

حراج سكه‌هاي نيم و تمام بهار آزادي تا زمان اعلام بانك مركزي ادامه خواهد داشت و در مرحله بعدي عرضه نيز، سكه ربع بهار آزادي به حراج اضافه خواهد شد. وي تأكيد كرد: قيمت‌هاي اعلامي درصدي از قيمت فعلي بازار پايين‌تر خواهد بود و متقاضيان مي‌توانند براي شركت در اين حراج حضوري با در دست داشتن كارت ملي و كارت بانكي براي پرداخت، به سالن حراج بانك كارگشايي واقع در خيابان مولوي، روبه‌روي ميدان محمديه مراجعه كنند.

به گزارش همشهري در پايان معاملات روز پنجشنبه گذشته هر سكه طرح جديد بهار آزادي در بازار تهران بيش از ۳۸هزار تومان نسبت به روز چهارشنبه ارزان‌تر دادوستد شد و به يك ميليون و ۳۹۰هزار و ۳۰۰تومان رسيد كه بيشترين ميزان افت قيمت در يك‌ماه اخير به شمار مي‌رود.

اين اتفاق در شرايطي رخ داد كه ارزش سكه طرح قديم نسبت به روز قبل آن تغييري نداشت و نيم‌سكه و ربع‌سكه اندكي افزايش قيمت را تجربه كردند. اما در بازار ارز، قيمت فروش نقدي هر دلار آمريكا در ۲ روز پاياني هفته گذشته به بالاي ۴۱۰۰تومان رسيد و هفته براي هر دلار با قيمت ۴۱۲۰تومان ثبت شد. ميانگين قيمت دلار آمريكا و يورو در معاملات روز پنجشنبه نيز به‌ترتيب ۴۱۰۸تومان و ۴۸۳۹تومان بود. روز گذشته بهاي نفت به روند صعودي خود ادامه داد؛ به‌نحوي كه هر بشكه نفت سبك آمريكا ۵۸دلار و ۸۰سنت و نفت برنت هم ۶۳دلار و ۶۵سنت دادوستد شد.


این مطلب توسط loc ارسال شده :