رویدادهای اقتصادی روند کاهشی قیمت طلای جهانی متوقف می‌شود؟ - رویدادهای اقتصادی

روند کاهشی قیمت طلای جهانی متوقف می‌شود؟

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 1 ماه پیش ارسال شدهروند کاهشی قیمت طلای جهانی متوقف می‌شود؟

به گزارش ایسنا، در مجموع ۲۱ کارشناس وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آنها، ۱۸ نفر یا ۸۶ درصد افزایش قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌بینی کردند در حالیکه سه نفر یا ۱۴ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران نیز ۶۴۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۴۱۱ نفر یا ۶۴ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۴۶ نفر یا ۲۲ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌بینی کردند در حالی که ۸۸ نفر یا ۱۴ درصد نظری نداشتند.

کارشناسان وال استریت در نظرسنجی هفته گذشته درباره افزایش یا ثابت ماندن قیمت طلا دچار دو دستگی شده بودند در حالیکه ۵۹ درصد از سرمایه‌گذاران نسبت به افزایش قیمت این فلز ارزشمند خوش‌بین بودند. در معاملات روز جمعه ۱۹ آبانماه، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر در بازار نیویورک ۱۳.۳۰ دلار یا یک درصد کاهش یافت و در ۱۲۷۴.۲۰ دلار بسته شد اما این فلز برای نخستین بار در چهار هفته گذشته، رشد هفتگی داشت و ۰.۴ درصد افزایش قیمت برای هفته گذشته ثبت کرد.

از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون بدون لحاظ کردن هفته گذشته، کارشناسان وال استریت روند قیمت طلا را ۲۵ بار از ۴۳ بار به درستی پیش‌بینی کردند که درستی پیش‌بینی آنها را به ۵۸ درصد می‌رساند در حالیکه درستی پیش‌بینی سرمایه‌گذاران با ۲۶ پیش‌بینی درست از ۴۲ نظرسنجی، ۶۲ درصد بوده است.

کالین سیژینسکی، نایب رییس جامعه کانادایی تحلیلگران فنی به کیتکونیوز گفت: نسبت به افزایش قیمت طلا در هفته جاری خوشبین هستم زیرا این فلز نزدیک ۱۲۶۵ دلار کف قیمت پیدا کرده و به صعود از این سطح ادامه می‌دهد که منعکس‌کننده تجدید روند صعودی آن است.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی نیز با اشاره به ابهام نسبت به وضعیت بازار سهام، افزایش قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌بینی کرد.

اما کوین گریدی، رییس فونیکس فیوچرز نسبت به روند قیمت طلا در کوتاه‌مدت نظر خنثی داشت. بازار طلا در حدود ۱۲۶۵ دلار از حمایت خوبی برخوردار است. همچنین احتمال کاهش ارزش دلار آمریکا و بازار سهام وجود دارد اما وی هجوم به سوی طلا را پیش‌بینی نمی‌کند زیرا هر بار که این فلز افزایش قیمت پیدا می‌کند با فروش گسترده روبرو می‌شود.


این مطلب توسط loc ارسال شده :