رویدادهای اقتصادی رایزنی اعضای اوپک درباره مدت تمدید کاهش تولید نفت - رویدادهای اقتصادی

رایزنی اعضای اوپک درباره مدت تمدید کاهش تولید نفت

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 1 ماه پیش ارسال شدهرایزنی اعضای اوپک درباره مدت تمدید کاهش تولید نفت

به گزارش ایسنا، این اظهارات احتمال فزاینده تمدید توافق کاهش تولید نفت پس از پایان مدت اجرای آن در مارس سال میلادی آینده را نشان می‌دهد. نفت به بالاترین قیمت در بیش از دو سال گذشته رسیده اما مازاد عرضه در بازار هنوز به طور کامل ریشه‌کن نشده است.

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک به خبرنگاران گفت: در حال حاضر رایزنی‌های گسترده‌ای در جریان است تا پیش از ۳۰ نوامبر درباره مدت تمدید توافق پس از مارس سال ۲۰۱۸ توافقی حاصل شود.

وی در ادامه افزود: من از هیچ یک از کشورهای مشارکت‌کننده نشنیده‌ام که با تمدید توافق مخالف باشند.

بارکیندو گفت: تولیدکنندگان در حال دعوت از سایر کشورها برای حضور در نشست ۳۰ نوامبر هستند تا شاید به توافق ملحق شوند اما وی به نام کشورها اشاره‌ای نکرد.

رویترز ماه گذشته به نقل از منابع آگاه در اوپک گزارش کرده بود که تولیدکنندگان این سازمان تمایل دارند مدت توافق کاهش تولید را ۹ ماه دیگر تمدید کنند، اما تصمیم در این باره ممکن است به اوایل سال میلادی آینده و بررسی شرایط بازار موکول شود.

دبیرکل اوپک اظهار کرد: افزایش اخیر قیمت‌های نفت منعکس‌کننده بهبود شرایط عرضه و تقاضا در بازار و پایبندی بالای تولیدکنندگان به توافق کاهش تولید است.

هدف از توافق کاهش تولید نفت، پایین بردن سطح ذخایر نفت کشورهای صنعتی عضو سازمان OECD به متوسط پنج ساله است.


این مطلب توسط loc ارسال شده :