رویدادهای اقتصادی دوشنبه ۱۵ آبان | سهام آسیایی اندکی افت کرد - رویدادهای اقتصادی

دوشنبه ۱۵ آبان | سهام آسیایی اندکی افت کرد

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 1 ماه پیش ارسال شدهدوشنبه ۱۵ آبان | سهام آسیایی اندکی افت کرد

مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی نوشت: روز دوشنبه درحالی که سرمایه‌گذاران درحال هضم گزارش درآمدها هستند و تور ترامپ در منطقه ادامه دارد، اغلب شاخص‌های مهم آسیایی افت کردند.

در پایان معاملات روز جمعه ۱۲ آبانماه علی‌رغم گزارشات مثبت و منفی اشتغال ماه اکتبر در آمریکا، با تمرکز بازارها به درآمدهای قوی، سهام آمریکا در مقادیر بالاتری بسته شد.

پس از این که بازارهای ژاپن به دنبال تعطیلات رسمی و یک آخر هفته طولانی باز شدند، نیکی ۲۲۵ ژاپن ۰.۱۱ درصد افت کرد. این درحالی است که سهام نفتی و اغلب خودروسازان سود کردند.

در شبه‌جزیره کره، شاخص کوسپی تحت فشار قرار گرفت. با افت شرکت‌های بزرگ تکنولوژی و سنگینی آن بر بازار، این شاخص ۰.۷۶ درصد کاهش یافت؛ هر چند سهام نفتی و آرایشی سود کردند.

پایین‌ از اینها شاخص اس‌اندپی/ای‌اس‌اکس هم ۰.۱۸ درصد افت کرد. در این شاخص هم سود به دست آمده توسط سهام انرژی و خدماتی با ضررهای زیرشاخص حجیم شرکت‌های مالی خنثی شد.

شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۹۲ درصد سقوط کرد اما بازارهای سرزمین اصلی چین اندکی بهتر بودند و بالا و پایین شدند؛ شاخص کامپوزیت شانگ‌های ۰.۱۳ درصد افت داشت اما شاخص کامپوزیت شن‌زن ضررهای اولیه خود را جبران کرد و به سود ۰.۲۵۸ درصدی دست یافت.

به دنبال جهش درامد اپل و اوج گرفتن سهام آن در روز جمعه، سهام آمریکا در مقادیر رکوردی خود بسته شده بودند. در پایان معاملات روز جمعه شاخص نسدق با افزایشی ۰.۷۴ درصدی یا ۴۹.۴۹ امتیازی در رکورد امتیاز ۶۷۶۴.۴۴ بسته شده بود.

داده‌های روز جمعه نشان می‌داد در ماه اکتبر ۲۶۱ هزار شغل در آمریکا ایجاد شده است که از مقدار پیش‌بینی شده ۳۱۰ هزار شغل، بسیار کمتر بود. هرچند نرخ بیکاری برای این دوره به ۴.۱ درصد رسید که از ۴.۲ درصد پیش‌بینی شده کمتر بود.

سایر اخبار حاکی از این است که مذاکرات یکی‌سازی بین شرکت‌های ارتباطات رادیویی اسپرینت و تی‌موبایل، طبق اعلام این شرکت‌ها در روز شنبه، متوقف شده است. سافت بانک ژاپن، شرکت مادر اسپرینت قرار است روز دوشنبه درآمدهای خود را گزارش دهد. سهام سافت بانک ۲.۷ درصد سقوط کرد.

دلار سود به دست آمده در جلسه قبلی خود به دنبال انتشار داده‌های روز جمعه ایالات متحده را تا حدود زیادی حفظ کرد. شاخص دلار که در روز جمعه تا ۹۵.۰۱۵ بالا رفته بود امروز در همین حدود و در رقم ۹۴.۹۲۲ باقی ماند.

در مقابل ین، دلار نسبت به نرخ ۱۱۴.۰۶ ین روز جمعه تقویت شد و به نرخ ۱۱۴.۳۴ ین رسید.


این مطلب توسط loc ارسال شده :