رویدادهای اقتصادی دارایی‌های تحت مدیریت جهان به ۱۴۵هزار میلیارد دلار می‌رسد - رویدادهای اقتصادی

دارایی‌های تحت مدیریت جهان به ۱۴۵هزار میلیارد دلار می‌رسد

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 1 ماه پیش ارسال شدهدارایی‌های تحت مدیریت جهان به ۱۴۵هزار میلیارد دلار می‌رسد

مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی نوشت: با طولانی‌تر شدن عمر جمعیت جهان، یک صنعت در جهان از برنامه‌های مربوط به بازنشستگی بیشترین بهره را خواهد برد.

طبق گزارش پرایس‌واترهوس‌کوپرز (پی‌دابلیوسی)، بخش مدیریت دارایی و ثروت، با عقب‌نشینی دولت‌ها از کمک به افراد در مدیریت پس‌انداز بازنشستگی، تا سال ۲۰۲۵ دارایی‌های به ارزش ۱۴۵.۴ تریلیون(هزار میلیارد) دلار را مدیریت خواهند کرد.

در سال ۲۰۱۶ کل سرمایه‌های تحت مدیریت جهان به ۸۴.۹ تریلیون دلار رسید و آخرین گزارش شرکت «تحول مدیریت دارایی و ثروت» نشان می‌دهد این میزان تا سال ۲۰۲۵ تقریبا ۲ برابر شده و به ۱۴۵.۴ تریلیون دلار خواهد رسید. این به معنای این است که این صنعت شاهد رشد دارایی‌ها با سرعت ۶.۲ درصد در سال خواهند بود و در این میان عملکرد امریکای لاتین و آسیا اقیانوسیه قدرتمندتر خواهد بود.

پی‌دابلیوسی در بیانیه‌ای که دیروز منتشر شد گفت: ثروت رو به رشد افراد با ثروت خالص بالا و فراوانی بالای این افراد به علاوه تغییر به سوی مشارکت در پس‌اندازهای بازنشستگی، باعث ایجاد رشدی عظیم در صنعت مدیریت دارایی و ثروت شده است.

این گروه مشاور پیش‌بینی می‌کنند، صندوق‌های خرده‌فروشی، شامل صندوق‌های تبادلات تجاری (ای‌تی‌اف) تا ۲۰۲۵ تقریبا ۲ برابر شوند و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های جایگزین نظیر املاک و زمین، وام‌ها و اوراق خصوصی، بیشتر شود.

پی‌دابلیوسی گفت که مدیران سرمایه، صندوق‌های بازنشستگی و مستمری‌بگیری بیشتری را در سراسر جهان مدیریت خواهند کرد.

علی‌رغم آینده خوشبینانه مدیران ثروت، پی‌دابلیوسی اشاره می‌کند که آنها مجبور خواهند بود تا برای بقا در این چشم‌انداز جدید تطبیق پیدا کنند.

مدیران سرمایه در صورتی‌که خلاقیت داشته باشند می‌توانند از این فرصت عظیم رشد جهانی استفاده کنند. اولوین الکساندر، مدیرکل مدیریت دارایی و ثروت پی‌دابلیوسی می‌گوید: این مساله مرگ و زندگیست. ظرف ۵ تا ۱۰ سال اینده همه چیز بسیار متفاوت خواهد بود و ما شاهد این خواهیم بود که شرکت‌های کمتری سرمایه‌های بسیار بیشتری را با کارایی بیشتر و بسیار ارزان‌تر، مدیریت کنند.

پی‌دابلیوسی اعلام کرد که شرکت‌ها باید با دنیای بسیار تکنیکی‌تری تطبیق پیدا کنند و انتظار می‌رود هوش مصنوعی و پردازش روباتیک دنیای تحقیقات و مدیریت سرمایه و سهام را دگرگون کند.


این مطلب توسط loc ارسال شده :