رویدادهای اقتصادی یکشنبه ۷ آبان | قیمت دلار دولتی ۳۴۷۸ تومان - رویدادهای اقتصادی

یکشنبه ۷ آبان | قیمت دلار دولتی ۳۴۷۸ تومان

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 2 ماه پیش ارسال شدهیکشنبه ۷ آبان | قیمت دلار دولتی ۳۴۷۸ تومان

به گزارش ایسنا، امروز تمامی نرخ‌ها در مرکز مبادلات ارزی با ثبات قیمت همراه است. با این حال روز گذشته بود که دلار مبادله‌ای و یورو دست خوش تغییراتی شده و نوسان قابل توجهی داشتند به گونه‌ای که دلار نسبت به هفته گذشته تا ۳۰ تومان گران و در مقابل آن یورو تا ۳۹ تومان ارزان شده بود و این قیمت‌ها برای امروز نیز همچنان برقرار است.

این در حالی است که بنابر اظهارات صمد کریمی – مدیر اداره صادرات بانک مرکزی – این تغییرات به دلیل تحولات بین‌المللی در عرصه اقتصاد و سیاست رخ داده بود به گونه‌ای که نرخ برابری یورو/ ریال تا ۳۹۷ ریال کاهش و نرخ برابری دلار آمریکا/ ریال تا ۳۰۰ ریال در بازار بین بانکی ایران افزایش یافته بود.

در حالی نرخ دلار در بازار بین بانکی تا مرز ۳۴۸۰ تومان پیش رفته که در سویی دیگر در بازار آزاد نیز قیمت‌ها در روز گذشته افزایشی بود و حتی در عصر دیروز تا ۴۰۶۰ تومان نیز معامله شد. با این تغییرات اکنون اختلاف دو دلار مبادله‌ای و آزاد به ۵۸۲ تومان رسیده است.
این مطلب توسط loc ارسال شده :