رویدادهای اقتصادی جف بزوس ثروتمند‌ترین مرد جهان شد - رویدادهای اقتصادی

جف بزوس ثروتمند‌ترین مرد جهان شد

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 2 ماه پیش ارسال شدهجف بزوس ثروتمند‌ترین مرد جهان شد

براساس گزارش CNN، بیل گیتس كه در ليست فوربس برای بیست و چهارمین سال پیاپی با ثروتی به ارزش ۸۹ میلیارد دلار همچنان رتبه اول این لیست را در اختیار داشت، اكنون در رتبه دوم جهان قرار گرفته‌است و جف بزوس بنیانگذار آمازون اكنون عنوان ثروتمند‌ترين مرد جهان را به دست آورده‌است.

سهام شركت آمازون روز جمعه ۲۷ اكتبر ۲۰۱۷ پس از انتشار گزارش درآمد شركت، با جهشي ۱۳٫۵ درصدي مواجه شد. سود آمازون در طي سه ماه به بيش از يك چهارم ميليارد دلار رسيده‌بود.

بزوس كه تقريبا ۸۰ ميليون سهام آمازون را در اختيار دارد، براساس جديد‌ترين داده‌هاي شركت FactSet به خاطر اين جهش يك روزه سهارم بيش از ۱۰ ميليارد دلار به ثروتش افزوده شد و مجموع ثروت وي اكنون به ۹۰ ميليارد دلار رسيده‌است.

گيتس در پايان روز تجاري پنجشنبه ۲۶ اكتبر ۲۰۱۷ با ثروتي برابر ۸۸ ميليارد دلار هنوز در ليست شاخص جهاني بلومبرگ رتبه اول را در اختيار داشت. در همان زمان ثروت بزوس براساس شاخص بلومبرگ ۸۳٫۵ ميليارد دلار بود اما در روز بزرگ بعدي وي توانست اين فاصله را پر كند.

اما در همان زمان ارزش سهام گيتس در مايكروسافت نيز با افزايشي هفت درصدي مواجه شد. گيتس تا ماه سپتامبر ۱۰۳ ميليون سهام مايكروسافت را در اختيار داشته‌است و افزايش ۶ دلاري ارزش سهام اين شركت باعث شد تا ۶۰۰ ميليون دلار به ثروت وي افزوده شود.

بزوس پيش از اين نيز توانسته بود مقام پرزرق و برق گيتس را از او بگيرد. در ۲۷ جولاي باري ديگر به دليل افزايش ارزش سهام آمازون ثروت بزوس به ۹۰ ميليارد دلار رسيده بود.

فوربس طي روزهاي گذشته گزارش رده‌بود كه ارزش مجموع ثروت ۴۰۰ میلیاردر آمریکایی ۲٫۷ تریلیارد دلار است که این نیز خود رکوردی جدید در رتبه‌بندی اين سايت به شمار می‌رود. مجموع ثروت ۴۰۰ ثروتمند برتر آمریکا در سال گذشته ۲٫۴ تریلیارد بوده‌است. این یعنی میانگین درآمد خالص هر یک از این افراد ۶٫۷۵ میلیارد دلار است.


این مطلب توسط loc ارسال شده :