رویدادهای اقتصادی دوشنبه ۲۴ مهر | دلار مبادله‌ای ۳۴۲۰ تومان شد، اختلاف ۶۰۰ تومانی با بازار آزاد - رویدادهای اقتصادی

دوشنبه ۲۴ مهر | دلار مبادله‌ای ۳۴۲۰ تومان شد، اختلاف ۶۰۰ تومانی با بازار آزاد

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 2 ماه پیش ارسال شدهدوشنبه ۲۴ مهر | دلار مبادله‌ای ۳۴۲۰ تومان شد، اختلاف ۶۰۰ تومانی با بازار آزاد

به گزارش ایسنا، در ادامه روند رو به رشدی که دلار دولتی در پیش گرفته برای امروز (دوشنبه ۲۴ مهرماه) بانک مرکزی نرخ آن را ۳۴۲۰ تومان تعیین کرد. نرخی که در قیاس با ابتدای راه‌اندازی مرکز مبادلات ارزی در پاییز ۱۳۹۱ که حدود ۲۴۰۰ تومان بود، تاکنون رشدی حدود ۱۰۲۰ تومان را ثبت کرده است.

در حال حاضر لیست دریافت‌کنندگان دلار دولتی در مقایسه با دوره های گذشته تا حد قابل توجهی کاهش یافته و کالاهای وارداتی مشمول این ارز به تدریج کم شده‌اند. در عین حال که اخیرا با بازنگری در مجموع مقررات ارزی حذف ارز از برخی گروه‌ها نیز کلید خورده و فعلا اختصاص به مسافران متوقف شده است.

قیمت دلار در بازار آزاد نیز که طی هفته گذشته در نتیجه روندی رو به رشد خود تا بیش از ۴۰۰۰ تومان پیش رفته بود، در روز شنبه به کانال ۳۹۰۰ تومان برگشت، اما مجددا در روز گذشته در رنج ۴۰۰۰ تومان در بازار مبادله شد. در حال حاضر اختلاف قیمت دو ارز آزاد و مبادله‌ای به حدود ۶۰۰ تومان می‌رسد که خود شکافی برای اجرای سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز خواهد بود.

در سایر قیمت‌گذاری‌های امروز ارزی در بانک مرکزی پوند انگلیس ۴۵۴۷ و یورو تا ۴۰۳۹ تومان مبادله شده است.


این مطلب توسط loc ارسال شده :