رویدادهای اقتصادی عقب‌نشینی عربستان از فروش عمومی سهام آرامکو - رویدادهای اقتصادی

عقب‌نشینی عربستان از فروش عمومی سهام آرامکو

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 2 ماه پیش ارسال شدهعقب‌نشینی عربستان از فروش عمومی سهام آرامکو

به گزارش ایسنا، دولت عربستان سعودی ماه گذشته طرح‌های اضطراری برای تغییر احتمالی در عرضه اولیه عمومی سهام آرامکو تدوین کرد. یک روز پس از این که رسانه‌ها از احتمال به تاخیر افتادن عرضه اولیه سهام آرامکو خبر دادند، آرامکو با ارسال ایمیلی به رسانه‌ها این مسئله را رد کرد.

در بیانیه‌ای که این شرکت در ۱۵ سپتامبر منتشر کرد، اعلام شد روند عرضه اولیه سهام به خوبی در جریان است و آرامکو تلاش می‌کند تضمین کند کارهای مربوط به عرضه اولیه سهام به موقع و براساس بالاترین استانداردها کامل شود.

آرامکو هنوز درباره مکان عرضه سهام تصمیم نگرفته، اما بازار سهام لندن و بازار سهام نیویورک ممکن است برای عرضه اولیه عمومی این سهام به ارزش حداکثر ۱۰۰ میلیارد دلار مورد استفاده قرار گیرند.

عرضه سهام به صورت بین‌المللی چالش‌هایی را برای این غول نفتی دارد زیرا عرضه سهام در بازار بین‌المللی مستلزم شفافیت بیشتری است و همچنین ممکن است عرضه سهام مانع از حضور آرامکو در توافق کاهش تولید اوپک شود زیرا بر اساس مقررات آمریکا، این پیمان به نوعی تبانی در قیمت‌گذاری به شمار می‌رود. اما اکنون ممکن است هیچ یک از این بازارهای سهام از عرضه سهام آرامکو نصیبی نبرند، زیرا ظاهرا این شرکت در صدد فروش سهم خود به صورت خصوصی به جای عمومی است.

به گفته منابع آگاه فایننشیال تایمز، مذاکرات با سرمایه‌گذاران خصوصی و صندوق‌های سرمایه دولتی در هفته‌های اخیر جدی‌تر شده و مذاکرات فروش خصوصی شامل دولت چین می‌شود.

یک سخنگوی آرامکو به شبکه سی ان بی سی گفت که مجموعه‌ای از گزینه‌ها برای عرضه عمومی سهام آرامکو همچنان در دست بازبینی قرار دارد و هیچ تصمیمی گرفته نشده و روند عرضه اولیه سهام به قوت خود باقی مانده است.


این مطلب توسط loc ارسال شده :