رویدادهای اقتصادی اعتصاب گسترده کارگری در فرانسه | اختلال در پروازها و فعالیت مدارس - رویدادهای اقتصادی

اعتصاب گسترده کارگری در فرانسه | اختلال در پروازها و فعالیت مدارس

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 2 ماه پیش ارسال شدهاعتصاب گسترده کارگری در فرانسه | اختلال در پروازها و فعالیت مدارس

مهر به نقل از رویترز نوشت: کارگران دولتی فرانسه به دلیل سیاست‌های «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه مبنی بر سخت کردن شرایط پرداخت دستمزدها و تعدیل نیرو دست به اعتصاب گسترده‌ای زدند که این موضوع منجر به لغو صدها پرواز خطوط هوایی و اختلال در فعالیت مدارس این کشور شده است.

در همین حال کارمندان دولت، معلمین و پرستارها در شهرهای فرانسه اقدام به راهپیمایی بمنظور اعتراض به سیاست‌های رئیس جمهور جوان فرانسه کرده‌اند. همچنین بزرگ‌ترین اعتصاب کارگری در شهر پاریس گزارش شده است.

بر همین اساس این برای اولین بار در یک دهه گذشته است که تمامی اصناف که بیش از ۵ میلیون نفر از کارگران بخش‌های دولتی را تشکیل می‌دهند دست به چنین اعتصاب بزرگی زده‌اند.

البته اعتراضات ماه گذشته میلادی در برابر اصلاح قانون کار در فرانسه که با هدایت اصناف بخش خصوصی شروع شد، نتوانست به تغییر سیاست‌های «مکرون» منجر شود؛ اما «جنبش کار فرانسه» به لحاظ سنتی در بخش دولتی توانمندتر است.

اصلاحات اقتصادی و اجتماعی دولت جدید فرانسه بمنظور ایجاد ضرب آهنگ رشد اقتصادی در این کشور کلید خورده که منجر به اعتراض گسترده‌ای در سرتاسر فرانسه شده و قرار است بیش از ۱۲۰ هزار نفر از مشاغل بیمارستانی، مدارس، فرودگاه‌ها و وزارتخانه تعدیل شوند؛ ضمن اینکه مزایای مرخصی استعلاجی هم کاهش پیدا کند.

بر پایه این گزارش، به دنبال اعتصاب کارگران فرودگاه‌های فرانسه، ۳۰ درصد از پروازهای این کشور لغو شده است.


این مطلب توسط loc ارسال شده :