رویدادهای اقتصادی درخواست اوپک از شیل آمریکا برای شراکت در کاهش تولید - رویدادهای اقتصادی

درخواست اوپک از شیل آمریکا برای شراکت در کاهش تولید

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 2 ماه پیش ارسال شدهدرخواست اوپک از شیل آمریکا برای شراکت در کاهش تولید

به گزارش ایسنا، محمد باركيندو گفت: ما از دوستانمان در حوزه‌های شیل آمریکای شمالی می‌خواهیم با جدیتی که لازمه آن است در مسئولیت محدود کردن عرضه جهانی سهیم شوند.

شرکت‌های حفاری شیل آمریکای شمالی کمک کرده‌اند تولید آمریکا حدود ۱۰ درصد در سال میلادی جاری افزایش پیدا کند. در حالی که اوپک و سایر تولیدکنندگان شامل روسیه به منظور حمایت از قیمت‌ها تولیدشان را محدود کرده‌اند.

دبیرکل اوپک که در کنفرانس ایندیا انرژی فروم در دهلی‌نو صحبت می‌کرد، افزود: آمریکا و اوپک موافقت کرده‌اند که بایستی راه‌کار مشترکی را به منظور اطمینان از ثبات بازار نفت بیابند.

قیمت نفت به دلیل تقاضای ضعیف، قوی شدن ارزش دلار و رونق تولید شیل آمریکا از رکورد حدود ۱۲۰ دلار در هر بشکه که در ژوئن سال ۲۰۱۴ به آن صعود کرده بود، ریزش کرده است.

عدم تمایل اوپک برای کاهش تولید نیز عامل دیگری بود که در ریزش قیمت نفت تاثیر داشت اما این سازمان در اواخر سال ۲۰۱۶ با همراه کردن سایر تولیدکنندگان به محدود کردن تولید اقدام کرد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، بارکیندو یکشنبه ۱۶ مهرماه گفته بود که اوپک و سایر تولیدکنندگان ممکن است ناچار شوند در سال ۲۰۱۸ به منظور متعادل کردن دوباره بازار اقدامات فوق‌العاده‌ای را اتخاذ کنند.


این مطلب توسط loc ارسال شده :