رویدادهای اقتصادی قطار خودران استرالیایی بار حمل می‌کند - رویدادهای اقتصادی

قطار خودران استرالیایی بار حمل می‌کند

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 2 ماه پیش ارسال شدهقطار خودران استرالیایی بار حمل می‌کند

به گزارش مهر، استفاده از فناوری‌های حمل و نقلی خودران علاوه بر حمل محموله‌های دریایی، در عملیات معدن کاوی که قطارها بارهای سنگین را حمل می‌کنند، کاربردهای فراوانی دارد.

در همین راستا شرکت معدنی Rio Tinto امکان استفاده از این فناوری‌ها در استرالیا را بررسی کرد و اکنون نخستین سفر قطار باری خودران را انجام داده است. به گفته کارشناسان این روشی کارآمدتر برای انتقال سنگ آهن در این کشور است.

پروژه این شرکت از سال ۲۰۱۲ میلادی شروع شده است. ریو تینتو امیدوار است با کمک قطارهای باری خودران فعالیت‌های خود را گسترش دهد.

قطار باری خودران مسافت ۱۰۰ کیلومتر را بین دو نقطه طی کرد و کارگران ریوتینتو و مقامات ایمنی راه آهن محلی آن را از راه دور کنترل می‌کردند.

از آنجا که احتمال دارد به دلیل استفاده از فناوری‌های خودران رانندگان این شرکت بیکار شوند، ریوتینتو برنامه‌های آموزشی برای آنها در نظر گرفته تا مشاغل جدیدی را برعهده گیرند.

سیستم حمل ونقل خودران بار در ۲۰۱۸ میلادی به طور کامل اجرا می‌شود.


این مطلب توسط loc ارسال شده :