رویدادهای اقتصادی شرکت رنو: در صورت تحریم‌های جدید فعالیت‌ در ایران را تعلیق می‌کنیم - رویدادهای اقتصادی

شرکت رنو: در صورت تحریم‌های جدید فعالیت‌ در ایران را تعلیق می‌کنیم

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 2 ماه پیش ارسال شدهشرکت رنو: در صورت تحریم‌های جدید فعالیت‌ در ایران را تعلیق می‌کنیم

فارس به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: شرکت خودروسازی رنو اعلام کرد تا سال ۲۰۲۲ نیمی از مدل‌هایش الکترونیک و هیبریدی خواهد بود و این شرکت به شدت در حال سرمایه‌گذاری بر روی خودروهای رباتیک است که به میزان زیادی استقلال عمل دارند.

رنو یک برنامه استراتژیک را منتشر کرده است که در نظر دارد تا درآمد سالانه این شرکت را از ۵۱ میلیارد یورو در سال گذشته به ۷۰ میلیارد یورو تا سال ۲۰۲۲ برساند و این هدف تا حدی از طریق تلاش برای دو برابر کردن فروش خودروهای تولیدی این شرکت در خارج از بازارهای سنتی‌اش در اروپا و به ویژه در روسیه و چین محقق خواهد شد.

کارلوس گوسن، مدیر ارشد اجرایی گروه رنو زمانی‌که در مورد این طرح توضیح می‌داد، در پاسخ به چالش‌های پیش روی این شرکت در ایران با توجه به احتمال اعمال مجدد تحریم‌ها علیه این کشور گفت: «مشخص است اگر تجارت با ایران غیرممکن شود، ما با همکاری یکدیگر برنامه‌ای طراحی می‌کنیم که تجارتمان در آنجا را تعلیق کنیم اما این اقدام به هیچ وجه به معنای این نیست که ایران را ترک می‌کنیم.»

شرکت رنو پیش از تشدید تحریم‌های غرب علیه ایران به بهانه برنامه هسته‌ای در این کشور فعال بود و زمانی‌که این تحریم‌ها در سال ۲۰۱۵ برداشته شد، در میان نخستین شرکت‌های بزرگی بود که به ایران بازگشت.

گوسن تاکید کرد: بازار ایران پتانسیل زیادی دارد. «اگر ما نتوانیم آنجا بدون درنگ فعالیت کنیم پس برای یک سال، دو یا سه سال در آنجا فعالیت می‌کنیم، زیرا من فکر نمی‌کنم که این موقعیتی باشد که برای همیشه ادامه یابد.»


این مطلب توسط loc ارسال شده :