رویدادهای اقتصادی دلار ۳۸۰۰ تومان را رد می‌کند؟ - رویدادهای اقتصادی

دلار ۳۸۰۰ تومان را رد می‌کند؟

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 5 ماه پیش ارسال شدهدلار ۳۸۰۰ تومان را رد می‌کند؟

درحالي‌كه هنوز زمان اجراي سياست يكسان‌سازي نرخ ارز مشخص نيست و در شرايطي كه خبرهايي مبني بر احتمال تغيير معاون ارزي بانك مركزي شنيده مي‌شود، دلار در يك‌سال گذشته ۳۳۶تومان رشد قيمت را تجربه كرده است.

  • رفت و برگشت نفت با بازي نفت‌فروشان

قيمت جهاني نفت همچنان در حول و حوش ۴۸دلار در نوسان است و احتمال شوك قيمت نفتي جدي است چرا كه توليدكنندگان نفت در حال پايش رفتار همديگر هستند تا مبادا يكي دست به افزايش توليد بزند و قيمت هر بشكه تا حتي ۴۰دلار پايين بيايد. در باشگاه اوپكي‌ها فعلا ليبي و نيجريه و تاحدودي عراق در توليد نفت محدوديت نمي‌شناسند و ايران و عربستان هم به همديگر نگاه مي‌كنند و نگاه‌ها البته متوجه روسيه است.

  • طلافروشان در سه‌راهي‌

در راسته طلافروشان همه نگاه‌ها به سه سمت دوخته شده است‌؛يك نگاه به بازار ارز و نوسان قيمت دلار آمريكا، نگاه ديگر به سمت جهان و نبض قيمت هر اونس در دنيا و نگاه سوم به رفتار مصرف‌كنندگان داخلي كه بالاخره تصميم به خريد دارند يا تقاضا همچنان كمتر از سطح انتظار خواهد بود. روند قيمت هر سكه بهار آزادي و ديگر مسكوكات گرانبها در بازار ايران دست‌كم در يك‌ماه اخير روندي سينوسي داشته و به‌نظر مي‌رسد اين روند كماكان ادامه داشته باشد.

نمودار


این مطلب توسط loc ارسال شده :