رویدادهای اقتصادی زمان تعیین‌تکلیف سپرده‌گذاران تا ۵۰ میلیون فرشتگان مشخص شد - رویدادهای اقتصادی

زمان تعیین‌تکلیف سپرده‌گذاران تا ۵۰ میلیون فرشتگان مشخص شد

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 6 ماه پیش ارسال شدهزمان تعیین‌تکلیف سپرده‌گذاران تا ۵۰ میلیون فرشتگان مشخص شد

به گزارش ایسنا، طبق وعده قبلی بانک مرکزی مبنی بر شروع مرحله سوم از تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های موسسه اعتباری کاسپین قرار است سپرده‌گذاران تا سقف ۵۰ میلیون تومان از چهارم تیرماه (یکشنبه) با مراجعه به ۸۰ شعبه دارای مجوز کاسپین نسبت به مشخص کردن وضعیت خود اقدام کنند. پیش‌تر معاون نظارت بانک مرکزی اعلام کرده بود که تا قبل از عید فطر مرحله جدید در دستور کار قرار خواهد گرفت.

این در حالی است که در جریان رسیدگی به وضعیت تعاونی فرشتگان از ۲۸ اردیبهشت‌ماه پرداخت و تعیین تکلیف وجوه سپرده‌های تا سقف ۱۰ میلیون تومان شروع شده بود که در مرحله بعد و از نهم خردادماه تا ۲۳ این ماه شرایط برای مراجعه سپرده‌های تا سقف ۲۰ میلیون تومان فراهم شد. آخرین آماری که اعلام شده بود حاکی از آن است که تا پایان این زمان نزدیک به ۲۷ میلیارد تومان به سپرده‌گذاران فرشتگان پرداخت شده است. این در شرایطی است که این تعاونی حدود ۵۰۰ هزار سپرده‌گذار دارد که تا ۴۰۰ هزار نفر آن سپرده‌های دارای وجوهی کمتر از ۲۰ میلیون تومان هستند.

شناسایی سایر اموال و دارایی‌های تعاونی فرشتگان نیز در دستور کار قرار داشته و با توجه به اینکه اکنون پرداخت‌ها حکم علی‌الحساب را دارد در صورت تامین منابع فروش اموال و دارایی‌ها پس از تکمیل فرایند شناسایی طبق قراردادهای سپرده‌گذاران منابع آنها واگذار خواهد شد، اکنون ۹۰ درصد وجوه پرداخت و ۱۰ درصد باقی می‌ماند که پرداخت آن منوط به فروش اموال و دارایی‌ها و تامین منابع مالی لازم است.

اما طبق اعلام جدیدی که از سوی رئیس کل بانک مرکزی انجام شده است، ظاهرا درخواست‌هایی از سوی برخی از سپرده‌گذاران برای حضور در هیات تصفیه وجود داشته که بانک مرکزی در حال بررسی آن است و اگر مغایرت قانونی وجود نداشته و مرجع قضایی با آن موافقت کند، مورد اقدام قرار خواهد گرفت.


این مطلب توسط loc ارسال شده :