رویدادهای اقتصادی توافق کاهش تولید جهانی نفت تمدید می‌شود - رویدادهای اقتصادی

توافق کاهش تولید جهانی نفت تمدید می‌شود

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 8 ماه پیش ارسال شدهتوافق کاهش تولید جهانی نفت تمدید می‌شود

مهر به نقل از رویترز نوشت: این منبع آگاه اعلام کرد که کمیته فنی اوپکی‌ها و غیراوپکی به تولیدکنندگان نفت پیشنهاد داده تا توافق کاهش تولید را برای نیمه دوم سال جاری میلادی تمدید کنند تا مسئله مازاد نفت خام جهانی در بازارها ساماندهی شود؛ ضمن اینکه این تصمیم روند تمدید پیمان کاهش بهای طلای سیاه را تحت‌الشعاع خود قرار خواهد داد.

این منبع آگاه همچنین گفت: میزان پایبندی کشورها به توافق کاهش تولید در ماه گذشته میلادی یعنی مارس به ۹۸ درصد رسید که به نسبت ماه قبل از آن رشد قابل قبولی داشته است.

البته میزان پایبندی اوپک به تنهایی به این پیمان ۱۰۳ درصد اعلام شده است.

بر همین اساس، به گفته کارشناسان اقتصادی تمدید توافق اوپک برای نیمه دوم سال جاری میلادی امری شگفت‌آور نخواهد بود؛ به دلیل اینکه پیش از این عربستان سعودی و کویت هم سیگنال‌هایی مبنی بر تمدید کاهش تولید از خود بروز داده‌اند.

این در حالی است که پیش از این اوپک و شماری از کشورهای غیر‌اوپکی از جمله روسیه و سایر تولیدکنندگان بر سر کاهش تولید روزانه ۱.۸ میلیون بشکه بمنظور حمایت از بازار نفت برای یک دوره شش ماه در سال ۲۰۱۷ میلادی به توافق رسیده‌اند.


این مطلب توسط loc ارسال شده :