رویدادهای اقتصادی برگزیت بانک‌ها را روانه فرانکفورت کرد | آلمان خط و نشان کشید - رویدادهای اقتصادی

برگزیت بانک‌ها را روانه فرانکفورت کرد | آلمان خط و نشان کشید

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 10 ماه پیش ارسال شدهبرگزیت بانک‌ها را روانه فرانکفورت کرد | آلمان خط و نشان کشید

مهر به نقل از بلومبرگ نوشت: آندره آس دومبرت، عضو هیأت اجرایی بانک مرکزی آلمان با بیان این مطلب خاطرنشان کرد که فرانکفورت بانک‌هایی که قصد دارند فعالیت‌های خود را از طریق رفت و آمد به لندن را پیگیری کنند، نخواهد پذیرفت.

وی گفت: ما به بانک‌ها و شرکت‌هایی که قصد دارند با سفرهای روزانه از لندن به فعالیت خود در خارج از این شهر ادامه بدهند تا معاملاتشان همچنان در حوزه اتحادیه اروپا باشد اما در حقیقت از لندن اداره شوند، مجوز نخواهیم داد.

گفته می‌شود فرانکفورت بعد از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مقصد بانک‌های جهانی مثل گلدمن ساکس و سیتی گروپ خواهد بود که برای حفظ دسترسی خود به بازار اتحادیه اروپا باید به افتتاح و یا گسترش دفاتر خود در دیگر کشورهای عضو این اتحادیه بپردازند.

فرانکفورت پایتخت مالی آلمان پیش از این مقر بانک‌هایی مثل دویچه بانک، بانک مرکزی اروپا و بخشی از BaFin به عنوان یکی از معدود تنظیم‌کننده‌های اروپا با تجربه نظارت بر امور تجاری پیچیده بوده است.

دومبرت افزود: پرسنل عالی‌رتبه بانک‌ها برای انجام امور مهمی مثل مدیریت ارشد و انطباق باید به صورت تمام وقت در مقر جدید حضور داشته باشند.

وی با اشاره به هشدار ماه گذشته وولفگانگ شوبل، وزیر دارایی آلمان در این خصوص اظهار داشت: برای نقل مکان بانک‌ها از لندن بعد از برگزیت باید مسائل جانبی مثل مالیات اندک و مقررات ساده انگلیس برای آنها را نیز مورد توجه قرار داد.


این مطلب توسط loc ارسال شده :