رویدادهای اقتصادی چین بزرگ‌ترین شریک تجاری آلمان شد | آمریکا یک گام عقب رفت - رویدادهای اقتصادی

چین بزرگ‌ترین شریک تجاری آلمان شد | آمریکا یک گام عقب رفت

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 9 ماه پیش ارسال شدهچین بزرگ‌ترین شریک تجاری آلمان شد | آمریکا یک گام عقب رفت

مهر به نقل از پایگاه خبری «اسپوتنیک» نوشت: چین در سال ۲۰۱۶ میلادی به بزرگ‌ترین شریک تجاری آلمان تبدیل شده و به گفته کارشناسان اقتصادی این موضوع به معنی آن است که چینی‌ها یک گام دیگر در جهت سلطه بر اقتصاد جهانی برداشته‌اند.

این در حالی است که پیش از این آمریکا بزرگ‌ترین شریک تجاری آلمان بود و اکنون چین در راستای جنگ تجاری با ایالات متحده، این جایگاه را از آمریکا ربود و در اختیار خود گرفت.

همچنین بر اساس آمار منتشر شده از سوی مرکز داده‌های آمار فدرال آلمان، حجم معاملات تجاری دو کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی تقریبا ۱۸۰ میلیارد دلار اعلام شده است.

البته فرانسه در جایگاه دوم و آمریکا در مرتبه سوم قرار گرفت؛ این در حالی است که ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ میلادی بعنوان بزرگ‌ترین شریک تجاری آلمان بوده است.

بر همین اساس، از زمانی که «دونالد ترامپ» آلمان را متهم به دستکاری در ارزش یورو به منظور بهره‌برداری بیشتر اقتصادی کرده است، روابط تجاری دو کشور کاهش یافته است و اکنون فرصت مناسبی برای صادرکنندگان چینی بوجود آمده تا از این وضعیت به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

آلمان سومین اقتصاد بزرگ جهان را در اختیار دارد.


این مطلب توسط loc ارسال شده :