رویدادهای اقتصادی شرط همکاری آب و برقی ایران با سوئد | فقط دنبال فروش کالا نباشید - رویدادهای اقتصادی

شرط همکاری آب و برقی ایران با سوئد | فقط دنبال فروش کالا نباشید

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 10 ماه پیش ارسال شدهشرط همکاری آب و برقی ایران با سوئد | فقط دنبال فروش کالا نباشید

مهر به نقل از وزارت نیرو نوشت: حمید چیت‌چیان در نشست مشترک با «آن لیند»، وزیر امور اروپا و تجارت خارجی سوئد با اشاره به سابقه روابط دو کشور، اظهار داشت: حضور شرکت‌های سوئدی و نخست وزیر این کشور در ایران، نشان از عزم دو کشور برای ارتقای سطح روابط اقتصادی و سیاسی دارد.

وزیر نیرو با اعلام اینکه ایران در طول سال‌های گذشته، روابط خوبی در زمینه توسعه صنعت آب و برق با کشور سوئد داشته است، تصریح کرد: یکی از عوامل موفقیت شرکت‌های سوئدی در ایران، این است که این شرکت‌ها به صورت طولانی مدت به روابط دو کشور نگاه می‌کنند.

این عضو کابینه یازدهم افزود: بنابراین شرکت‌های سوئدی نباید صرفاً به‌دنبال فروش اجناس خود به شرکت‌های ایرانی باشند، بلکه باید توجه داشته باشند که ایران نیز دارای قابلیت‌های فراوانی در حوزه صنعت است.

وی با تاکید بر اینکه هدف از توسعه روابط با سوئد، دستیابی به جدیدترین تکنولوژی‌های این کشور در صنعت آب و برق است و شرکت‌های سوئدی با پیدا کردن شریک تجاری مناسب در ایران، زمینه‌ساز توسعه روابط دو کشور با یکدیگر شوند، یادآور شد: انتقال تکنولوژی و فناوری ساخت آن‌ها برای وزارت نیرو بسیار مهم بوده و شرکت‌های سوئدی باید توجه داشته باشند که ایران صرفاً مصرف‌کننده محصولات نهایی آن‌ها نیست.

به گفته این مقام مسئول، ایران بازار بسیار بزرگ با بیش از ۳۳ میلیون مشترک است و مسلماً پیش‌شرط توسعه همکاری میان دو کشور فراهم کردن شرایط سرمایه‌گذاری و تأمین مالی پروژه‌ها است.

چیت چیان با اشاره به روابط شرکت مدیریت شبکه ایران با شرکت ABB سوئد، بیان کرد: دو شرکت در زمینه توسعه و تجهیز سیستم دیسپاچینگ با همدیگر همکاری‌های جدید دارند و هر چه زودتر این شرکت سوئدی باید تعهدات خود برای تجهیز سیستم دیسپاچینگ در ایران را اجرا کند.

وزیر نیرو، ادامه داد: هوشمندسازی شبکه و استقرار سیستم‌های اندازه‌گیری برای وزارت نیرو بسیار مهم بوده و این امر می‌تواند یکی از زمینه‌های بسیار مهم برای توسعه همکاری‌های دو کشور باشد.

وی با بیان اینکه ایجاد نیروگاه‌های زباله‌سوز و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر هم می‌تواند از جمله زمینه‌های بسیار مهم دیگر جهت توسعه سطح روابط دو کشور باشد، گفت: شرکت‌های سوئدی در زمینه‌های تحقیقاتی و پژوهشی همکاری‌های خوبی با ایران داشته‌اند و امیدواریم بتوانیم سطح این نوع همکاری‌ها را نیز گسترش دهیم.

آن لیند، وزیر امور اروپا و تجارت خارجی سوئد هم با اشاره به روابط طولانی دو کشور در سالانه گذشته اظهار داشت: سوئد تا سال ۲۰۴۰ تقریباً ۱۰۰ درصد انرژی خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک تولید مي‌كند و در این زمینه تجربیات خوبی کسب کرده‌ایم که می‌توانیم آن‌ها را در اختیار ایران قرار دهیم.


این مطلب توسط loc ارسال شده :