رویدادهای اقتصادی جنگ تجاری ترامپ به اروپا رسید | وضع تعرفه ۱۰۰درصدی بر واردات اروپا - رویدادهای اقتصادی

جنگ تجاری ترامپ به اروپا رسید | وضع تعرفه ۱۰۰درصدی بر واردات اروپا

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 10 ماه پیش ارسال شدهجنگ تجاری ترامپ به اروپا رسید | وضع تعرفه ۱۰۰درصدی بر واردات اروپا

مهر به نقل از پایگاه خبری «اسپوتنیک» نوشت: قرار است «دونالد ترامپ» بر روی یک سری از اقلام وارداتی از اتحادیه اروپا از قبیل انواع گوشت، شکلات، خردل، بلوط، گرد فلفل، موتورسیکلت، ماشین موزنی و کالاهای دیگری تعرفه ۱۰۰ درصدی وضع کند.

محصولات کشورهای فرانسه، آلمان و ایتالیا بیشترین سهم را در فهرست جدید اعمال تعرفه ۱۰۰ درصدی به خود اختصاص داده‌اند.

دولت ترامپ اعلام کرده که به منظور حمایت از کشاورزان آمریکایی و نیز تنبیه اتحادیه اروپا برای مازاد تجارت ۱۳۶ میلیارد دلاری با ایالات متحده و نیز خودداری از واردات گوشت هورمونی گاو به آمریکا این قانون را وضع خواهد کرد.

در سال ۱۹۸۸ میلادی، اتحادیه اروپا واردات گوشت هورمونی گاو از آمریکا را به این منطقه ممنوع کرد که این محدودیت شامل ۹۵ درصد از گوشت گاو تولید شده در ایالات متحده می‌شد.

بر همین اساس، در سال ۲۰۰۹ میلادی هم باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا بر سر برداشتن تحریم از اتحادیه اروپا به توافق رسید و اتحادیه اروپا نیز متعهد به واردات سالانه ۵۰ هزار تن گوشت گاوی بدون هورمون از آمریکا شد.

بر پایه این گزارش، اعمال تعرفه‌های احتمالی از سوی آمریکا که در حال حاضر در فرآیند بررسی قرار دارد می‌تواند سر آغاز یک جنگ تجاری از سوی آمریکا با اتحادیه اروپا باشد.

همچنین قرار است در روز چهارشنبه هفته جاری، از سوی وزارت بازرگانی آمریکا جلسه‌ای تشکیل شود تا اعمال تعرفه ۱۰۰ درصدی بر روی واردات ۹۰ محصول اروپایی که عمدتا کالاهای کشاورزی و پزشکی هستند، مورد بررسی قرار گیرد.


این مطلب توسط loc ارسال شده :