رویدادهای اقتصادی افشای فروش کالا به مشتریان ایرانی از سوی آمازون - رویدادهای اقتصادی

افشای فروش کالا به مشتریان ایرانی از سوی آمازون

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 10 ماه پیش ارسال شدهافشای فروش کالا به مشتریان ایرانی از سوی آمازون

به گزارش ایسنا، این شرکت در اظهارنامه رگولاتوری اعلام کرد از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ سفارش کالاهای مصرفی برای برخی از اشخاص و نهادهای خارج از ایران را دریافت و تحویل داده است که تحت قانون “کاهش تهدید ایران و حقوق بشر در سوریه” (ITRA) قرار می‌گیرند.

آمازون اعلام کرد: این معاملات را به دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری و دفتر صنعت و امنیت وزارت بازرگانی اطلاع داده است.

بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان اعلام کرد: در تحقیقات این سازمان‌ها همکاری می‌کند و ممکن است بازبینی فعالیت‌هایش از سوی این سازمان‌ها، به صدور جریمه منجر شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، باراک اوباما، رییس جمهور وقت آمریکا در سال ۲۰۱۲ قانون ITRA را برای تحکیم محدودیت‌های تجاری علیه ایران امضا کرد. در ژانویه سال ۲۰۱۶ آمریکا برخی از تحریم‌‌های اقتصادی را که مربوط به برنامه هسته‌ای ایران بود، لغو کرد.

آمازون روز جمعه ۲۲ بهمن‌ماه اعلام کرد: محصولات مختلفی به اشخاص و گروه‌‌های تحت کنترل دولت ایران فروخته است. این کالاها از پوشاک تا نرم‌افزار را شامل شده و بین ۵۰ تا ۲۴۰۰ دلار قیمت داشته‌اند. این شرکت تصریح کرده است قصد ندارد در آینده به این حسابها کالا بفروشد.

آمازون اعلام کرده بازبینی این شرکت ادامه دارد و پروسه بررسی معاملات مربوط به اشخاص و نهادهای تحت قانون ITRA را ارتقا خواهیم داد.


این مطلب توسط loc ارسال شده :