رویدادهای اقتصادی آب و برق خوزستان به طور کامل وصل شد - رویدادهای اقتصادی

آب و برق خوزستان به طور کامل وصل شد

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 10 ماه پیش ارسال شدهآب و برق خوزستان به طور کامل وصل شد

هوشنگ فلاحتیان در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: پیرو قطع برق ۱۱ شهر استان خوزستان که در پی پدیده همزمان افزایش رطوبت هوا و ریزگردها رخ داد و منجر به آلودگی تاسیسات و قطع برق شد، جلسه‌ای را با حضور وزیر نیرو در شهر اهواز برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه در این جلسه وزیر نیرو، مدیرعامل توانیر، استاندار اهواز و وی به عنوان معاون وزیر در امور برق و انرژی حضور داشتند افزود: در این نشست تصمیمات کلیدی برای جلوگیری از حوادث مشابه در آینده گرفته شد.

فلاحتیان با بیان اینکه در آینده نیز استان خوزستان با پدیده همزمان ریزگردها و رطوبت بالا مواجه خواهد بود و این می‌تواند به تاسیسات برق که در فضای باز قرار دارند آسیب زده و وضعیت مشابه آنچه امروز رخ داد را رقم بزند،گفت: بر این اساس مقرر شد از سراسر کشور دستگاه‌های مقره‌شور به خوزستان اعزام و جهت رفع آلودگی فعلی تاسیسات مورد استفاده قرار گیرند. علاوه بر این قرار شد به تعداد لازم مقره‌شور خریداری و به طور مستمر نسبت به شستشوی تاسیسات برق اقدام شود.

معاون وزیر نیرو همچنین گفت: تعداد زیادی از زنجیره مقره‌هایی که الان در سراسر کشور موجود است از جنس سرامیکی هستند که در جلسه ستاد بحران مقرر شد این مقره‌ها تعویض و تبدیل به نوعی از جنس پلاستیکی شوند که کارایی بیشتری در آب و هوای خوزستان دارند.

فلاحتیان برنامه‌ریزی برای تامین مالی برق خوزستان به منظور رفع نقاط ضعف شبکه برق را از دیگر تصمیمات ذکر کرد و گفت: علاوه بر این بنا شد مراکز مهم مانند دستگاه‌های اداری،‌تصفیه‌خانه‌های آب، بیمارستان‌ها و صنایع مهم به دیزل ژنراتورهای اضطراری تجهیز شوند تا در مواقع این چنینی با قطع برق مواجه نشویم.

وی تاکید کرد: قرار شد با پیگیری استاندار خوزستان مولدهای اضطراری تهیه و در مراکز حساس نصب شوند.

به گزارش فارس در پی ورود مه سنگین و وقوع همزمان پدیده ریزگردها برق ۱۱ شهر خوزستان و دو شهر اهواز و سوسنگرد قطع و مدارس و ادارات این شهر تعطیل شد.


این مطلب توسط loc ارسال شده :