رویدادهای اقتصادی کسری تجاری آمریکا به بالاترین رقم ۴ سال اخیر رسید - رویدادهای اقتصادی

کسری تجاری آمریکا به بالاترین رقم ۴ سال اخیر رسید

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 9 ماه پیش ارسال شدهکسری تجاری آمریکا به بالاترین رقم ۴ سال اخیر رسید

مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: شاخص کسری تجاری آمریکا (تفاضل صادرات و واردات) در سال ۲۰۱۶ میلادی به بیشترین رقم از سال ۲۰۱۲ میلادی به بعد رسید.

این در حالی است که هم‌اکنون آمریکا بیش از هر زمان دیگری به تقویت جنبه اقتصادی خود نیاز دارد و گفته می‌شود که یکی از دلایل مهم و کلیدی اجرای سیاست حمایتی از سوی «دونالد ترامپ»، قدرت بخشیدن به موتور اقتصادی ایالات متحده است.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزرات بازرگانی آمریکا، شاخص کسری تجاری این کشور در سال گذشته میلادی با ۴ دهم درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی، به ۵۰۲.۳ میلیارد دلار رسید که چنین عدم توازنی از سال ۲۰۱۲ میلادی برای اقتصاد اول جهان بی‌سابقه است.

از جمله دلایل وضع تعرفه‌های سنگین آمریکا بر روی کالاهای چینی و به عبارت دیگر از سرگیری جنگ تجاری میان پکن و واشنگتن، به عدم توازن در صادرات آمریکا به چین بر‌می‌گردد که سهم صادرات کالاهای چینی در مقابل صادرات کالاهای آمریکایی به چین در طی سال‌های اخیر به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کرده و این موضوع به نحوی منجر به کسری تجاری ایالات متحده شده است.


این مطلب توسط loc ارسال شده :