رویدادهای اقتصادی سود تسعیر ارز صادراتی از مالیات معاف شد - رویدادهای اقتصادی

سود تسعیر ارز صادراتی از مالیات معاف شد

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 10 ماه پیش ارسال شدهسود تسعیر ارز صادراتی از مالیات معاف شد

به گزارش ایسنا، مسعود خوانساری در بیست و سومین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: معافیت سود تسعیر ارز صادرات از هر گونه مالیات و عوارض یکی از مطالبات بخش خصوصی از دولت بود که اکنون محقق شده است.

وی ادامه داد: بازگشت ارزش افزوده کالاهای صادراتی حل شده است و با ابلاغ سازمان امور مالیاتی کشور قرار شده تا ۸۰ درصد آن بلافاصله بازگردانده شود و ۲۰ درصد دیگر نیز پس از تایید دفتر بازگردانده می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: یکی دیگر از درخواست‌های بخش خصوصی از دولت این بود که با توجه به رشد منفی بخش صنعت در سال ۱۳۹۴، اظهارنامه‌های مالیاتی بنگاه‌های کوچک و متوسط توسط سازمان امور مالیاتی مورد قبول قرار گیرد. این موضوع ابتدا مورد پذیرش سازمان مالیاتی قرار نگرفت اما در حال حاضر انجام شده و قرار است به زودی ابلاغ شود.

خوانساری ادامه داد: در مورد موضوع حسابرسی شش ماهه شرکت‌ها توسط سازمان امور مالیاتی معاون اول رئیس جمهور گفته‌اند که این موضوع در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی طرح می‌شود و امیدواری وجود دارد که تا آخر امسال به نتیجه برسد.

وی اضافه کرد: بر طبق مواد دوم و سوم قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، اتاق بازرگانی از دولت درخواست کرده است تا قبل از تصویب و ابلاغ هر بخش‌نامه‌ای نظرات بخش خصوصی گرفته شود.


این مطلب توسط loc ارسال شده :