رویدادهای اقتصادی روس‌ها سال ۲۰۱۶ بدهکارتر شدند - رویدادهای اقتصادی

روس‌ها سال ۲۰۱۶ بدهکارتر شدند

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 10 ماه پیش ارسال شدهروس‌ها سال ۲۰۱۶ بدهکارتر شدند

به گزارش ایرنا، نتایج بررسی‌های سازمان فدرال پلیس قضایی روسیه نشان می‌دهد، شهروندان این کشور سال ۲۰۱۶ را با بیش از ۸۰ میلیارد دلار بدهی پایان دادند که سهم سرانه هر فرد حدود ۱۲۰۰ دلار می‌شود.

بنا به این گزارش، ۸۸ درصد بدهی‌های برآورد شده شخصی است که به افراد و وام‌گیرندگان حقیقی مربوط می‌شود و تجاری نیست.
بخش عمده بدهی‌های مردم شامل ۴۴ درصد نیز به بانک‌ها تعلق دارد.

از سوی دیگر، با توجه به انبوه دعاوی مطرح شده، ماموران و محاکم قضایی مسئول این حوزه سال گذشته هفت میلیون و ۲۰۰ هزار پرونده را بررسی کردند.

۳۱٫۵ میلیون پرونده بدهی در روسیه نیز مربوط به قبض‌های جریمه عقب‌افتاده راهنمایی و رانندگی است که در مقایسه با سال قبل ۷٫۹ میلیون پرونده افزایش یافته است.

بر اساس قوانین روسیه، شهروندانی که بدهی آنان تعیین تکلیف نشده است، اجازه خروج از کشور را ندارند و اگر این تعهد مربوط به خدمات مسکن نیز باشد با حکم دادگاه، خانه فرد مقروض برای تسویه بدهی به فروش می‌رسد.

از سوی دیگر، سرجمع بدهی‌های بخش حقوقی شامل شرکت‌ها، مراکز تجاری و موسسات خصوصی در سال ۲۰۱۶، حدود ۶۰ میلیارد دلار اعلام شده است که با بدهی شهروندان ۱۴۰ میلیارد دلار می‌شود.


این مطلب توسط loc ارسال شده :