رویدادهای اقتصادی پس لرزه‌های تحلیف دونالد ترامپ | افزایش قیمت دلار و سقوط وال‌استریت - رویدادهای اقتصادی

پس لرزه‌های تحلیف دونالد ترامپ | افزایش قیمت دلار و سقوط وال‌استریت

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 10 ماه پیش ارسال شدهپس لرزه‌های تحلیف دونالد ترامپ | افزایش قیمت دلار و سقوط وال‌استریت

مهر به نقل از رویترز نوشت: بررسی‌های انجام گرفته در ادوار گذشته حاکی از آن دارد که همواره نخستین ماه شروع بکار رئیس جمهور جدید آمریکا با کاهش ارزش شاخص بورس «وال استریت» و نیز افزایش ارزش دلار آمریکا همراه بوده است.

این در حالی است که در طی سال‌های اخیر، فقط در اولین ماه ریاست جمهوری «هربرت هوور»، «جان اف کندی»، «جورج بوش پدر» و «بیل کلینتون» شاخص بورس «وال استریت» با افزایش روبرو شد.

همچنین واکاوی تحولات اقتصادی در آغاز بکار روسای جمهور آمریکا در اداور گذشته نشان‌دهنده آن است که دلار با افزایش قیمت روبرو می‌شود.

از اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی به بعد، ارزش دلار در نخستین ماه فعالیت روسای جمهور آمریکا به طور میانگین با رشد ۲.۲ درصدی مواجه شده است.

بر همین اساس، از چندی پیش یعنی بعد از پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ارزش دلار در برابر یورو به بالاترین سطح در ۱۴ سال اخیر رسید.

البته شماری از تحلیل‌گران اقتصادی بر این باور هستند که عدم آگاهی از جزئیات برنامه‌های اقتصادی «ترامپ» می‌تواند حساسیت بسیاری از سرمایه‌گذاران به بازارهای جهانی را در سه ماه نخست زمام‌داری وی به بیشترین میزان خود برساند.


این مطلب توسط loc ارسال شده :