رویدادهای اقتصادی نفت در سال ۲۰۱۷ بشکه‌ای ۶۰ دلار خواهد بود - رویدادهای اقتصادی

نفت در سال ۲۰۱۷ بشکه‌ای ۶۰ دلار خواهد بود

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 1 سال پیش ارسال شدهنفت در سال ۲۰۱۷ بشکه‌ای ۶۰ دلار خواهد بود

مهر به نقل از پایگاه خبری «تاس نیوز» نوشت: «لئونید فدان» معاون شرکت «لوک اویل» روسیه پیش‌بینی کرد: قیمت غالب جهانی نفت در سال آینده میلادی ۶۰ دلار در هر بشکه خواهد بود.

وی تصریح کرد: اگر تحولات به وجود آمده در بازار انرژی را با دقت بررسی کنیم(تصمیم اوپک مبنی بر کاهش تولید)، متوجه می‌شویم که معمولا طی ۶ ماه تا یک سال بهای نفت، ۵۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. «فدان» گفت: “افزایش ۱۰ دلاری قیمت نفت به معنی سود خالص ۲ میلیارد دلاری «لوک اویل» است.”

همچنین معاون شرکت «لوک اویل» اعلام کرد، کاهش تولید ۳۰۰ هزار بشکه‌ای روسیه در روز در سال ۲۰۱۷ میلادی، مشکلات فنی را به همراه نخواهد آورد. قرار است در سال آینده میلادی شرکت «لوک اویل» تولید نفت خود را به ۸۶ تا ۸۸ میلیون تن کاهش دهد. بر همین اساس این شرکت روسی اعلام کرد: تولید نفت روسیه در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی به ۵۵۵ میلیون تن در سال خواهد رسید و این رقم برای سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ میلادی به ترتیب ۵۵۴ و ۵۵۱ میلیون تن در سال خواهد بود.

همچنین، «لوک اویل» پیش‌بینی کرد: تا سال ۲۰۳۰ میلادی رشد تقاضا برای نفت و تولید آن کاهش خواهد یافت و این روند منجر به تولید روزانه ۳۹ میلیون بشکه نفت در روز در جهان می‌شود.


این مطلب توسط loc ارسال شده :