رویدادهای اقتصادی گزارش بانک جهانی از نزول ۳ پله‌ای ایران در رده‌بندی فضای کسب‌وکار - رویدادهای اقتصادی

گزارش بانک جهانی از نزول ۳ پله‌ای ایران در رده‌بندی فضای کسب‌وکار

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 1 سال پیش ارسال شده



گزارش بانک جهانی از نزول ۳ پله‌ای ایران در رده‌بندی فضای کسب‌وکار





به گزارش فارس، بانک جهانی در تازه‌ترین گزارش خود موسوم به «گزارش فضای کسب‌وکار ۲۰۱۷» به مقایسه ۱۹۰ کشور جهان از نظر سهولت فعالیت‌های اقتصادی و وضعیت فضای کسب‌وکار آن‌ها پرداخته است.

بر اساس ارزیابی این نهاد بین‌المللی، فضای کسب‌وکار در ایران بدتر شده داشته است. ایران امسال در رده‌بندی جهانی فضای کسب‌وکار در میان ۱۹۰ کشور ۳ پله نزول داشته و در رده ۱۲۰ جهان قرار گرفته است.

در عین حال بانک جهانی ارزیابی خود از جایگاه ایران در رده‌بندی سهولت کسب‌وکار در سال گذشته را نیز اصلاح کرده است. این نهاد بین‌المللی در گزارش سال گذشته خود رتبه ۱۱۸ را برای ایران در نظر گرفته بود اما در گزارش جدید رتبه ایران برای سال قبل را ۱۱۷ اعلام کرده است.

شاخص کلی فضای کسب‌وکار بر پایه ۱۱ شاخص کوچک‌تر با عناوین آغاز کسب وکار، کسب مجوز، استخدام نیروی کار، ثبت دارایی‌ها، کسب اعتبارات، حمایت از سرمایه‌گذاری، مالیات، تجارت مرزی، اجرای قراردادها و ورشکستگی و دریافت انرژی برق محاسبه می‌شود. این شاخص در واقع نشان‌دهنده سهولت و مناسب بودن هرکشور برای انجام فعالیت‌های اقتصادی و تجاری است.

در جهان، نیوزیلند رتبه نخست از نظر فضای کسب‌وکار را به خود اختصاص داده است و سنگاپور، دانمارک، هنگ کنگ، کره جنوبی، نروژ، انگلیس، آمریکا، سوئد و مقدونیه به ترتیب رتبه‌های دوم تا دهم را به خود اختصاص داده‌اند.

کشور آفریقایی سومالی نیز در رتبه آخر قرار گرفته است.


این مطلب توسط loc ارسال شده :