رویدادهای اقتصادی شورای پول و اعتبار بر انتقال حساب‌های دولتی به بانک مرکزی تاکید کرد - رویدادهای اقتصادی

شورای پول و اعتبار بر انتقال حساب‌های دولتی به بانک مرکزی تاکید کرد

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 1 سال پیش ارسال شدهشورای پول و اعتبار بر انتقال حساب‌های دولتی به بانک مرکزی تاکید کرد

به گزارش ایرنا از روابط عمومی بانک مرکزی، شورای مزبور در تازه‌ترین جلسه خود، گزارش بانک مرکزی در مورد فرایند و پیشرفت طرح ملی انتقال حساب‌های دولتی به بانک مرکزی را بررسی کرد.

اعضای اين شورا ضمن اعلام پشتیبانی کامل از برنامه‌های در حال اجرای آن، با توجه به اثر وسیع و عمیق اجرای این طرح بر شفاف‌‌سازی و نظارت کامل خزانه‌داری کل کشور به منظور دریافت‌ها و پرداخت‌های دولت، دسترسی حداکثری و به موقع دولت به درآمدهای خود، جلوگیری از سوء استفاده از منابع دولت و رفع آثار سوء رسوب این وجوه در بانک‌های تجاری را خاطرنشان ساختند.

همچنین کارایی سیاست‌های پولی و نیز به کارگیری تمام منابع بانک مرکزی برای تسریع در تکمیل این طرح مورد تاکید قرار دادند.

طرح ملی انتقال حساب‌های دولتی به بانک مرکزی با توجه به ابعاد گسترده و متعدد حساب‌های مورد نظر، طرحی حاکمیتی به شمار می‌آید که اقدام و پیاده‌سازی آن بر عهده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور اقتصادی و دارایی است.

طرح یاد شده به استناد اصل ۵۳ قانون اساسی و با توجه به مفاد ماده ۹۴ قانون برنامه پنجم توسعه کشور و دستورالعمل مربوطه در ۲۵ مهر ۱۳۹۱ به تصویب شورای پول و اعتبار رسید.


این مطلب توسط loc ارسال شده :