رویدادهای اقتصادی کومرس بانک آلمان در آستانه حذف ۹ هزار شغل - رویدادهای اقتصادی

کومرس بانک آلمان در آستانه حذف ۹ هزار شغل

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 1 سال پیش ارسال شدهکومرس بانک آلمان در آستانه حذف ۹ هزار شغل

به گزارش ایسنا، مارتین زیلکه، مدیرعامل کومرس بانک قرار است برنامه چشم‌انداز ۲۰۲۰ این بانک را که شامل حذف ۹ هزار شغل است، روز جمعه به اعضای هیات مدیره بانک ارائه کند.

نشریه هندلزبلات آلمان نوشت: مدیرعامل کومرس بانک هنوز درباره اینکه تعدیل نیرو را از طریق بازخرید یا راه‌های دیگر انجام دهد، تصمیمی نگرفته است.

برنامه مدیرعامل همچنین شامل عدم پرداخت سود سهام در سال ۲۰۱۶ است که برای نخستین بار از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ و همچنین پس از پرداخت ۲۰ سنت به ازای هر سهام در سال ۲۰۱۵ خواهد بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، کومرس بانک مانند سایر بانک‌های آلمانی از نرخ‌های بهره پایین و مقررات بانکی سخت‌گیرانه‌تری که پس از بحران مالی در منطقه یورو اعمال شده‌اند و همچنین رقابت شدید در بازار خانگی و از راه رسیدن رقیبان دیجیتالی از بخش فناوری مالی، آسیب دیده است.

بدنبال بحران مالی، دولت آلمان در سال ۲۰۰۸ و مجددا در سال ۲۰۰۹ به کمک مالی کومرس بانک شتافت و با داشتن ۱۵ درصد سهم، سهامدار بزرگی در این بانک است. کومرس بانک در سال ۲۰۱۶ شمار کارکنانش را ۵۱ هزار و ۳۰۰ نفر اعلام کرد.


این مطلب توسط loc ارسال شده :