رویدادهای اقتصادی پیک مصرف برق شبانه شد - رویدادهای اقتصادی

پیک مصرف برق شبانه شد

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 1 سال پیش ارسال شدهپیک مصرف برق شبانه شداقتصاد > انرژی – همشهری آنلاین:
وزارت نیرو اعلام کرد: روز گذشته (شنبه ۹ مردادماه) مصرف برق کشور پس از دو هفته پیاپی پیک مصرف در روز، با ثبت رقم ۴۵ هزار و ۴۴۳ مگاوات شبانه شد.
ایرنا به نقل از وزارت نیرو نوشت: پس از دو هفته و بدنبال کاهش نسبی دمای هوا و تعطیلات سه روزه کشور، روز گذشته (شنبه نهم مردادماه) پیک مصرف برق با ثبت مصرف ۴۵ هزار و ۴۴۳ مگاوات شبانه شد و یک هزار و ۹۴۴ مگاوات از پیک روز در مصرف برق در روز شنبه پیشی گرفت.

برپایه این گزارش، میزان کل مبادلات برق نیز به یک هزار و ۶۸۸ مگاوات رسید که از این میزان یک هزار و ۳۱۷ مگاوات صادر و ۳۷۱ مگاوات وارد شده است.

میزان ذخیره نیروگاهی شبانه کشور نیز با ثبت رکورد دو هزار و ۴۵۶ مگاوات به میزان ۵۰ مگاوات از رکورد ذخیره نیروگاهی روزانه پیشی گرفت.

کل مصرف برق در حوزه صنایع در این روز سه هزار و ۷۹۵ مگاوات بود که در مقایسه با روز گذشته ۱۵۴ مگاوات کاهش داشته است.

به گزارش ایرنا، پیک بار مصرفی برق تابستان ۱۳۹۴ با افزایش سه هزار مگاواتی نسبت به سال پیش از آن به ۵۰ هزار و ۱۷۷ مگاوات رسیده بود.


این مطلب توسط loc ارسال شده :