رویدادهای اقتصادی یک چهارم آب تهران هدر می‌رود - رویدادهای اقتصادی

یک چهارم آب تهران هدر می‌رود

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 1 سال پیش ارسال شدهیک چهارم آب تهران هدر می‌رود

به‌ گزارش ایسنا، محمد پرورش در آیین بهره‌برداری از پست امداد فاضلاب ناحیه سلیمانیه در آبفای منطقه ۴ گفت: در حال حاضر میزان آب بدون درآمد ۲۴ درصد است که ۱۲ درصد آن ناشی از هدررفت شبکه به دلیل فرسودگی تاسیسات است و ۱۲ درصد دیگر در واقع به معنی هدررفت آب نیست، بلکه شامل آبی است که آب و فاضلاب در ازای آن پولی دریافت نمی‌کند.

او افزود: کاهش دو درصدی آب بدون درآمد به منابع زیادی برای اصلاح شبکه آب تهران نیاز دارد و افزون بر آن، این کار با وجود مشکلات زیاد ترافیکی این شهر، بسیار دشوار است.

پرورش تصریح کرد: امسال حدود ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع خود را برای اصلاح ۲۶۰ کیلومتر از شبکه‌های آب، خرید کنتور، بحث مدیریت فشار و پهنه‌بندی اختصاص داده‌ایم. او تاکید کرد: تا پایان امسال حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان، پروژه‌های بزرگ و کلیدی اجرا می‌کنیم که البته اعتبار هیچ کدام از تصفیه‌خانه‌های فاضلاب از منابع دولتی تامین نمی‌شود، بلکه بر مبنای مدل‌های جذب سرمایه‌ای مانند بیع متقابل و BOT است.

  • نگاه ما در حوزه بهره‌برداری، پیش‌گیرانه است

مدیرعامل آبفای استان تهران در این افتتاح با تاکید بر این نکته که تلاش می‌کنیم بهره‌برداری از فاضلاب در تهران به صورت یک‌پارچه و متمرکز انجام شود، گفت: نگاه ما در حوزه بهره‌برداری، پیش‌گیرانه است و کوشش خواهیم کرد که این رویکرد در همه فعالیت‌ها مد نظر قرار گیرد.

پرورش با بیان اینکه این پروژه باید از نظر فکری و نرم‌افزاری به یک مدل برای پروژه‌های دیگر تبدیل شود، تاکید کرد: ما می‌خواهیم به شرکت‌های آب‌ و فاضلاب مناطق اعتماد کنیم و بهره‌برداری از فاضلاب را به آن‌ها بسپاریم.


این مطلب توسط loc ارسال شده :