رویدادهای اقتصادی چهارشنبه ۶ مرداد | قیمت جهانی نفت کاهش یافت - رویدادهای اقتصادی

چهارشنبه ۶ مرداد | قیمت جهانی نفت کاهش یافت

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 1 سال پیش ارسال شدهچهارشنبه ۶ مرداد | قیمت جهانی نفت کاهش یافت

مهر به نقل از رویترز نوشت: قيمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی روز چهارشنبه ۶ مردادماه به دلیل فزونی عرضه و کاهش رشد اقتصاد جهانی با روند نزولی آغاز به کار کرد این در حالی است که کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند بهبود بهای نفت در سال آینده میلادی رقم خواهد خورد.

در همین حال قیمت نفت دریای برنت با ۶ سنت کاهش به ۴۴ دلار و ۸۱ سنت در هر بشکه رسید ضمن اینکه قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۵ سنت کاهش در برابر ۴۲ دلار و ۸۷ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

همچنین بهای نفت در بازار معاملات روز چهارشنبه ۶ مردادماه تقریبا در کمترین رقم سه ماه اخیر باقی ماند.

به گفته تحلیل‌گران اقتصادی انتظار بیشتر کاهش بهای نفت در کوتاه‌مدت با افزایش عرضه و کاهش تقاضا می‌رود. این در حالی است که پیش‌بینی بهای نفت در هفته‌های آینده بین ۳۹ دلار تا ۴۲ دلار برای هر بشکه است.

البته با برگشت توازن میان عرضه و تقاضاي نفت، بهای ۵۰ تا ۶۰ دلار برای آن برآورد می‌شود. بر همین اساس بازار جهانی نفت از دو سال پیش با روند فزونی عرضه و کاهش بهای قابل توجهی روبرو شده است.


این مطلب توسط loc ارسال شده :