رویدادهای اقتصادی حذف یارانه ۵۰ نماینده | اعلام اسامی ۲۰۰ هزار نفر برای قطع یارانه - رویدادهای اقتصادی

حذف یارانه ۵۰ نماینده | اعلام اسامی ۲۰۰ هزار نفر برای قطع یارانه

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 1 سال پیش ارسال شدهحذف یارانه ۵۰ نماینده | اعلام اسامی ۲۰۰ هزار نفر برای قطع یارانه

به گزارش مهر، احمد میدری با اعلام اینکه یارانه افراد پردرآمد را صرفاً بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی حذف کرده‌ایم، گفت: امسال حداکثر ۲۰۰ هزار نفر را برای حذف یارانه به سازمان هدفمندی اعلام کرده بودیم که مشخص شد یارانه بخش قابل توجهی از آنها قبلاً‌ قطع شده است.

معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه قانون مشخص کرده است که یارانه چه افرادی باید حذف شود، افزود: اعضای هیئت علمی و قضات از جمله این افراد هستند.

وی با اشاره به اینکه مجلس کد ملی همه نمایندگان ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد، افزود: ۵۰ نفر از پذیرفته‌شدگان جدید مجلس شورای اسلامی قبلاً یارانه دریافت می‌کردند که پس از نمایندگی، یارانه آنان حذف شده است.

میدری به اینکه امسال یارانه هیچکس به علت شاخص‌هایی مانند دارایی آنان حذف نشده است، اشاره کرد و گفت: در قانون مقرر شده است که سه دهک پردرآمد باید از دریافت یارانه حذف شوند که با شاخص‌های مختلف می‌توان دهک‌های پردرآمد را شناسایی کرد.

معاون وزیر تعاون، ‌ کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که ملاک حذف یارانه ها چیست؟ گفت: مجلس در سال ۹۴ ضوابط مشخصی را اعلام نکرده بود اما امسال ضوابط مشخصی مانند حذف یارانه اعضای هیئت علمی و قضات اعلام شده است.

میدری افزود: یارانه شاغلانی حذف شد که درآمد آنها بالاتر از حد تعیین شده بود و تماس تلفنی هم با آنها گرفته نشده اما در صورت اعتراض تماس گرفته می‌شود.


این مطلب توسط loc ارسال شده :