رویدادهای اقتصادی نقدینگی در کشور از هزار و ۳۸ تریلیون تومان گذشت | افزایش ۳۰ درصدی در یکسال - رویدادهای اقتصادی

نقدینگی در کشور از هزار و ۳۸ تریلیون تومان گذشت | افزایش ۳۰ درصدی در یکسال

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 1 سال پیش ارسال شدهنقدینگی در کشور از هزار و ۳۸ تریلیون تومان گذشت | افزایش ۳۰ درصدی در یکسال

به گزارش فارس، بر اساس جدیدترین آمار اقتصادی که امروز از سوی بانک مرکزی منتشر شد، حجم کل نقدینگی در پایان اردیبهشت‌ ماه امسال با ۲٫۱ درصد افزایش نسبت به پایان سال گذشته و رشد ۲۹٫۷ درصدی نسبت به اردیبهشت ماه سال قبل به یک‌هزار و ۳۸ تریلیون و ۵۲۰ میلیارد تومان رسید.

رشد شبه‌پول در ۱۲ ماه منتهی به اردیبهشت ماه امسال ۳۲٫۲ درصد و در ۲ ماهه اول امسال میزان رشد ۳٫۴ درصد بوده است. حجم شبه‌پول در پایان اردیبهشت ۹۱۰ هزار ۹۳۰ میلیارد تومان محاسبه شده است.

همچنین حجم پول در دو ماهه امسال ۶٫۷ درصد کاهش یافته اما در ۱۲ ماه منتهی به اردیبهشت ۱۴٫۸ درصد رشد نشان می‌دهد. طبق گزارش بانک مرکزی، حجم کل پول در ماه مذکور به ۱۲۷ هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان بالغ شده است.

حجم اسکناس مسکوک در اردیبهشت ماه ۳۱ هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان برآورد شده که نسبت به اسفند سال گذشته ۱۴٫۴ درصد کاهش و نسبت به اردیبهشت ماه سال قبل ۱۴٫۸ درصد افزایش داشته است.


این مطلب توسط loc ارسال شده :