رویدادهای اقتصادی خرید نفت شرکای آسیایی از ایران به بالاترین رقم در پنج سال گذشته رسید - رویدادهای اقتصادی

خرید نفت شرکای آسیایی از ایران به بالاترین رقم در پنج سال گذشته رسید

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 1 سال پیش ارسال شدهخرید نفت شرکای آسیایی از ایران به بالاترین رقم در پنج سال گذشته رسید

به گزارش ایرنا، تارنمای «سی ان بی سی» چین روز پنجشنبه اعلام کرد که خریدهای نفتی قدرت‌ها و اقتصادهای بزرگ و شرکای نفتی آسیایی ایران شامل کره جنوبی، ژاپن، هند و چین افزایش چشمگیری در این ماه داشته است.

آمار تارنمای کشور چین نشان می دهد که آسیایی ها در ماه «می» امسال یک میلیون و ۶۲۰ هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده اند که ۳۴ و نیم درصد از دوره مشابه سال گذشته بیشتر بوده و بالاترین میزان واردات در پنج سال گذشته است.
بررسی ها نشان می دهد که ایران با لغو تحریم های بین المللی جهش بزرگی در صادرات نفت داشته و در این زمینه موفق تر از پیش بینی ها و بهتر از آمارهای احتمالی کار کرده است.

همزمان وزارت تجارت ژاپن نیز امروز اعلام کرده که این کشور در همین ماه ۳۰۷ هزار و ۶۹۱ بشکه نفت از ایران وارد کرده است ، در صورتی که در ماه می سال ۲۰۱۵ این کشور فقط ۱۹۰ هزار و ۹۲۴ بشکه نفت از ایران خریداری کرده بود.
ژاپن از سال ۲۰۱۲ میلادی تحریم های نفتی علیه ایران را افزایش داد و این آمار نشانه بالاترین میزان خرید نفت ژاپن از ایران از آن زمان تاکنون است.

مقایسه آماری ماه می امسال و سال گذشته نشان می دهد که چین در این ماه در سال ۲۰۱۶ میلادی ۶۱۹ هزار و ۳۰۰ بشکه از ایران نفت وارد کرده در صورتی که در سال قبل در همین موقع میزان واردات این کشور ۵۱۸ هزار و ۴۰۰ بشکه بوده است.

هند نیز در ماه می امسال ۳۷۹ هزار و ۲۰۰ بشکه نفت خریداری کرده و در ماه می قبلی این میزان ۳۷۲ هزار بشکه بوده است.
آمار حاکی است که در این ماه کره جنوبی هم ۳۱۶ هزار و ۸۳۹ بشکه نفت خریداری کرده که بیش از دو برابر ۱۲۹ هزار بشکه نفت وارداتی از ایران در ماه می ۲۰۱۵ است.

در سال گذشته میلادی در همین ماه کل خرید آسیایی ها به یک میلیون و ۲۰۶ هزار و ۳۲۴ بشکه نفت از ایران رسیده بود.
در همین حال مقایسه ها ثابت می کند که میزان خرید چین از ایران بر اساس ماه می امسال و سال قبل ۱۹ و نیم درصد ، هند ۳ درصد ، ژاپن ۶۱ ممیز دو درصد و کره جنوبی ۱۴۵ و نیم درصد رشد داشته است.


این مطلب توسط loc ارسال شده :