رویدادهای اقتصادی شاخص تالار شیشه‌ای ۷۱ واحد رشد کرد - رویدادهای اقتصادی

شاخص تالار شیشه‌ای ۷۱ واحد رشد کرد

موضوع : اخبار اقتصادی , اخبار بازار ماشین , اخبار طلا و سکه , بازار نرخ و ارز بانکی , رویدادهای اقتصادی ایران , رویدادهای اقتصادی جهان ، 1 سال پیش ارسال شدهشاخص تالار شیشه‌ای ۷۱ واحد رشد کرد

به گزارش ایسنا، شاخص بورس اوراق بهادار تهران يكشنبه ۶ تيرماه از ابتدای شروع معاملات با رشد مواجه شد و تا رقم ۷۳ هزار و ۷۲۸ واحد بالا رفت و در ادامه با فرود و فرازهایی مواجه شد تا در نهایت در تراز ۷۳ هزار و ۷۴۳ واحدی متوقف شد.

شاخص کل نسبت به روز گذشته ۷۱ واحد افزایش پیدا کرد. همچنین شاخص هم وزن نیز با ۴۷ واحد افزایش رقم ۱۳ هزار و ۶۳۵ واحدی را تجربه کرد.

نماد شرکت‌های بانک ملت، صنایع ملی مس ایران و فولاد خوزستان امروز سعی کردند شاخص کل را پایین بکشند اما در مقابل گروه پتروشیمی ایرانیان، سایپا و ایران خودرو بیشترین تاثیر مثبت را روی دماسنج بازار گذاشتند.

ارزش معاملات امروز به به ۲۱۸ میلیارد و ۴۰۴ میلیون تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۹۴۳ میلیون و ۱۳۵ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی نزدیک به ۴۵ هزار معامله بود.

این چهارمین روز پیاپی است که شاخص تالار شیشه‌ای بعد از افت‌های فزاینده روند صعودی به خود می‌گیرد. از عوامل رشد این روزهای نماگر بازار می‌توان به اثرات روانی ناشی از کاهش سود سپرده‌های بانکی، قرارداد هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بویینگ و قرارداد ایران خودرو با پژو سیتروئن اشاره کرد. البته این روزها با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا معامله‌گران ایرانی نیز با احتیاط بیشتری به داد و ستد می‌پردازند به طوری که عده‌ای معتقدند اگر چنین اتفاقی نیافتاده بود شاخص بورس در این روزها به رقم‌های بالاتری می‌رسید.


این مطلب توسط loc ارسال شده :